Proč příběhy?

11846025_949694141720114_186647306_nPo pár měsících příprav jsou na světě moje osobní stránky. A také osobní blog. Blog
o rodičovství, partnerství i podnikání, o mém osobním příběhu a o inspiracích, které si můžeme vzájemně dát.

V mojí cestě jsou setkání s inspirativními lidmi totiž stěžejní. Vždycky se díky nim velmi posunu. Sdílením příběhu se můžeme od sebe učit nejvíce. Strohé poučky, dogmatická pravidla, zkostnatělý řád – to nikdy nebylo pro mne.  Všichni sedíme v jednom kruhu. Všichni jsme propojení. Všichni jsme zde na Zemi jedineční. Máme zde svůj úkol, své unikátní místo. A pokud ho každý najdeme a budeme si v něm jisti, můžeme si navzájem dávat nejvíce.

Není  však vždycky jednoduché najít přesně to své místečko v obrovském nekonečném „puzzle“.
Do některé škatulky se nás snažili zapasovat rodiče, do jiné škola, naši přátelé, možná i partner. A my sice často cítíme, že tam nepatříme, že nás to vyčerpává, ale přesto tam  setrváváme dál z palčivého pocitu, co by na to řeklo okolí, kdybychom z té škatulky vystoupili… Nepřestali by nás milovat? Až jednoho dne to zkusíte… Vykročíte zpočátku pomalu a neobratně… A zjistíte, že se vám lépe dýchá. Že máte víc síly. Že činíte lidi kolem sebe radostnějšími a že jste pro ně inspirací. Tak zkoušíte jít krok za krokem, až konečně ucítíte, CO že to vlastně hledáte. A pak už může být cesta k tomu vašemu místu velmi rychlá.

A když ho najdete, uf, to je najednou taková úleva. Najednou se začnete cítit na Zemi doma. Začnete rozpouštět mnoho obav a strachů. Cítíte se v bezpečí. Cítíte, že jste přesně tam, kde máte být. Že celá vaše cesta měla a má smysl. Že vše je tak, jak má být a že vy jste nejlepší, jací v dané chvíli můžete být. Že můžete opustit všechny přehnané nároky na sebe a pustit i všechny nelásky k sobě, pocity méněcennosti a pocity viny z minulosti.

A jakmile toto ucítíme a plně pochopíme celým srdcem, myslí a tělem, pak můžeme mnohem lépe pochopit i všechny další lidi kolem sebe. Nechceme je nikam škatulkovat, směrovat, předělávat, radit jim a vést je. Chcete je jen z celého srdce podporovat, aby také našli to své místo. A z celého srdce je přijímáte. Takové jací jsou. Tuším, že toto je láska bez podmínek.

 

A tak se chci i blogem zapojit do toho koloběhu sdílení a vzájemné inspirace.

Miluji totiž příběhy.

Ať se vám zde líbí:-)

 

Lucie Harnošová
Majitelka Brány k dětem lektorka a propagátorka kontaktního rodičovství, bezplenkové komunikační metody a zdravého přebalování a nošení. K zájmu o vše přírodní a přirozené ji vedla už její maminka, která v Brně otevřela úplně první prodejnu zdravé výživy. Jejím záměrem je propojovat moderní poznatky s šetrným způsobem života a také inspirovat v oblasti osobního růstu a výchovy dětí. Na svých kurzech rodičům přibližuje výhody láskyplného a respektujícího přístupu. Zdůrazňuje, že děti nepotřebují, abychom je vychovávali a "předělávali". Naopak je třeba naučit se vnímat, jaké signály nám dávají, protože to jsou velmi moudré bytosti, od kterých se můžeme mnoho naučit.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.