První dojmy po konferenci Aktivní rodičovství

Pamatuji si na čtvrtý ročník konference Aktivní rodičovství v roce 2012, kam jsme pozvaly světově uznávanou antropoložku Meredith Small a také jsme poprvé přestavěly jednu posluchárnu na jarmark – Náves. AR 2015Vytvořily jsme poměrně nový koncept konference… když v tom jsem onemocněla dva týdny před konferencí, v těch největších přípravách. Pracovala jsem z postele a u toho si léčila bolavý krk. Nepodařilo se. V den konference jsem musela odjet do nemocnice na akutní zákrok. Zorka s Katkou na vše zůstaly samy. Na chystání konference v pátek večer, na celou organizaci v sobotu i na noční balení po ukončení konference. A pak se také sesypaly. Z tohoto ročníku jsme se vzpamatovávaly hodně dlouho… Když jsme po roce a půl plánovaly další, pátý, už jsme více rozložily síly a důkladněji se psychicky i fyzicky připravovaly.
A před pár dny proběhl již šestý ročník. A my jsme si opět slíbily, že nebudeme plánovat další ročník dřív než několik dní po konferenci. A ano, další ročník připravíme. Protože letos to bylo AR 2015naprosto fantastické. Do našeho týmu (Zora Javorská, Kateřina Hájková Klíčová a já) se zapojila i Veronika Alexová, která si vzala do péče média. Také se rozšířil okruh osvědčených a velmi šikovných dobrovolníků a dobrovolnic, kteří nám pomáhají v samotný den konference. Zapojené jsou naše rodiny, sestry i prarodiče, kteří hlídají děti. Podporou nám jsou naši partneři. A my tři čím dál efektivněji pracujeme se svojí energií, protože jsme to letos vážně zvládly velmi dobře i po fyzické stránce.


Právě zkušenosti a velká podpora z okolí nám pomáhají.

My pak můžeme vytvářet tak nádherný prostor, jakým konference Aktivní rodičovství je. Vidět tam tolik nadšených otevřených kontaktních rodičů a prarodičů je prostě nádherné. AR 2015Smyslem konference hned od prvního ročníku bylo a je osobní setkávání, vzájemná podpora a sdílení. To, že se dozvídáme zajímavé a podnětné informace, je jen druhořadý efekt. Můžeme si je totiž i přečíst v knihách nebo pustit na YouTube. Ale právě ta atmosféra a síla z tolika podobně naladěných lidí je to, co dělá konferenci Aktivní rodičovství mimořádnou.

Děkuji i letos vám všem, kteří jste přišli či z dalekých končin přijeli. A my organizátorky už se těšíme na další ročník.

Fotogalerii najdete ZDE

 12019919_1068789293140541_612188737895326750_n
Lucie Harnošová
Majitelka Brány k dětem lektorka a propagátorka kontaktního rodičovství, bezplenkové komunikační metody a zdravého přebalování a nošení. K zájmu o vše přírodní a přirozené ji vedla už její maminka, která v Brně otevřela úplně první prodejnu zdravé výživy. Jejím záměrem je propojovat moderní poznatky s šetrným způsobem života a také inspirovat v oblasti osobního růstu a výchovy dětí. Na svých kurzech rodičům přibližuje výhody láskyplného a respektujícího přístupu. Zdůrazňuje, že děti nepotřebují, abychom je vychovávali a "předělávali". Naopak je třeba naučit se vnímat, jaké signály nám dávají, protože to jsou velmi moudré bytosti, od kterých se můžeme mnoho naučit.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.