První dojmy po konferenci Aktivní rodičovství

Pamatuji si na čtvrtý ročník konference Aktivní rodičovství v roce 2012, kam jsme pozvaly světově uznávanou antropoložku Meredith Small a také jsme poprvé přestavěly jednu posluchárnu na jarmark – Náves. AR 2015Vytvořily jsme poměrně nový koncept konference… když v tom jsem onemocněla dva týdny před konferencí, v těch největších přípravách. Pracovala jsem z postele a u toho si léčila bolavý krk. Nepodařilo se. V den konference jsem musela odjet do nemocnice na akutní zákrok. Zorka s Katkou na vše zůstaly samy. Na chystání konference v pátek večer, na celou organizaci v sobotu i na noční balení po ukončení konference. A pak se také sesypaly. Z tohoto ročníku jsme se vzpamatovávaly hodně dlouho… Když jsme po roce a půl plánovaly další, pátý, už jsme více rozložily síly a důkladněji se psychicky i fyzicky připravovaly.
A před pár dny proběhl již šestý ročník. A my jsme si opět slíbily, že nebudeme plánovat další ročník dřív než několik dní po konferenci. A ano, další ročník připravíme. Protože letos to bylo AR 2015naprosto fantastické. Do našeho týmu (Zora Javorská, Kateřina Hájková Klíčová a já) se zapojila i Veronika Alexová, která si vzala do péče média. Také se rozšířil okruh osvědčených a velmi šikovných dobrovolníků a dobrovolnic, kteří nám pomáhají v samotný den konference. Zapojené jsou naše rodiny, sestry i prarodiče, kteří hlídají děti. Podporou nám jsou naši partneři. A my tři čím dál efektivněji pracujeme se svojí energií, protože jsme to letos vážně zvládly velmi dobře i po fyzické stránce.


Právě zkušenosti a velká podpora z okolí nám pomáhají.

My pak můžeme vytvářet tak nádherný prostor, jakým konference Aktivní rodičovství je. Vidět tam tolik nadšených otevřených kontaktních rodičů a prarodičů je prostě nádherné. AR 2015Smyslem konference hned od prvního ročníku bylo a je osobní setkávání, vzájemná podpora a sdílení. To, že se dozvídáme zajímavé a podnětné informace, je jen druhořadý efekt. Můžeme si je totiž i přečíst v knihách nebo pustit na YouTube. Ale právě ta atmosféra a síla z tolika podobně naladěných lidí je to, co dělá konferenci Aktivní rodičovství mimořádnou.

Děkuji i letos vám všem, kteří jste přišli či z dalekých končin přijeli. A my organizátorky už se těšíme na další ročník.

Fotogalerii najdete ZDE

 12019919_1068789293140541_612188737895326750_n
Lucie Harnošová
Majitelka Brány k dětem lektorka a propagátorka kontaktního rodičovství, bezplenkové komunikační metody a zdravého přebalování a nošení. K zájmu o vše přírodní a přirozené ji vedla už její maminka, která v Brně otevřela úplně první prodejnu zdravé výživy. Jejím záměrem je propojovat moderní poznatky s šetrným způsobem života a také inspirovat v oblasti osobního růstu a výchovy dětí. Na svých kurzech rodičům přibližuje výhody láskyplného a respektujícího přístupu. Zdůrazňuje, že děti nepotřebují, abychom je vychovávali a "předělávali". Naopak je třeba naučit se vnímat, jaké signály nám dávají, protože to jsou velmi moudré bytosti, od kterých se můžeme mnoho naučit.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.