Proč příběhy?

11846025_949694141720114_186647306_nPo pár měsících příprav jsou na světě moje osobní stránky. A také osobní blog. Blog
o rodičovství, partnerství i podnikání, o mém osobním příběhu a o inspiracích, které si můžeme vzájemně dát.

V mojí cestě jsou setkání s inspirativními lidmi totiž stěžejní. Vždycky se díky nim velmi posunu. Sdílením příběhu se můžeme od sebe učit nejvíce. Strohé poučky, dogmatická pravidla, zkostnatělý řád – to nikdy nebylo pro mne.  Všichni sedíme v jednom kruhu. Všichni jsme propojení. Všichni jsme zde na Zemi jedineční. Máme zde svůj úkol, své unikátní místo. A pokud ho každý najdeme a budeme si v něm jisti, můžeme si navzájem dávat nejvíce.

Není  však vždycky jednoduché najít přesně to své místečko v obrovském nekonečném „puzzle“.
Do některé škatulky se nás snažili zapasovat rodiče, do jiné škola, naši přátelé, možná i partner. A my sice často cítíme, že tam nepatříme, že nás to vyčerpává, ale přesto tam  setrváváme dál z palčivého pocitu, co by na to řeklo okolí, kdybychom z té škatulky vystoupili… Nepřestali by nás milovat? Až jednoho dne to zkusíte… Vykročíte zpočátku pomalu a neobratně… A zjistíte, že se vám lépe dýchá. Že máte víc síly. Že činíte lidi kolem sebe radostnějšími a že jste pro ně inspirací. Tak zkoušíte jít krok za krokem, až konečně ucítíte, CO že to vlastně hledáte. A pak už může být cesta k tomu vašemu místu velmi rychlá.

A když ho najdete, uf, to je najednou taková úleva. Najednou se začnete cítit na Zemi doma. Začnete rozpouštět mnoho obav a strachů. Cítíte se v bezpečí. Cítíte, že jste přesně tam, kde máte být. Že celá vaše cesta měla a má smysl. Že vše je tak, jak má být a že vy jste nejlepší, jací v dané chvíli můžete být. Že můžete opustit všechny přehnané nároky na sebe a pustit i všechny nelásky k sobě, pocity méněcennosti a pocity viny z minulosti.

A jakmile toto ucítíme a plně pochopíme celým srdcem, myslí a tělem, pak můžeme mnohem lépe pochopit i všechny další lidi kolem sebe. Nechceme je nikam škatulkovat, směrovat, předělávat, radit jim a vést je. Chcete je jen z celého srdce podporovat, aby také našli to své místo. A z celého srdce je přijímáte. Takové jací jsou. Tuším, že toto je láska bez podmínek.

 

A tak se chci i blogem zapojit do toho koloběhu sdílení a vzájemné inspirace.

Miluji totiž příběhy.

Ať se vám zde líbí:-)

 

Lucie Harnošová
Majitelka Brány k dětem lektorka a propagátorka kontaktního rodičovství, bezplenkové komunikační metody a zdravého přebalování a nošení. K zájmu o vše přírodní a přirozené ji vedla už její maminka, která v Brně otevřela úplně první prodejnu zdravé výživy. Jejím záměrem je propojovat moderní poznatky s šetrným způsobem života a také inspirovat v oblasti osobního růstu a výchovy dětí. Na svých kurzech rodičům přibližuje výhody láskyplného a respektujícího přístupu. Zdůrazňuje, že děti nepotřebují, abychom je vychovávali a "předělávali". Naopak je třeba naučit se vnímat, jaké signály nám dávají, protože to jsou velmi moudré bytosti, od kterých se můžeme mnoho naučit.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.